Видалення папілом

Папіломи – це дуже неприємний вид шкірних утворень, які можуть виникати на будь-якій частині тіла і не тільки доставляти естетичний дискомфорт, але й зазнавати інфікування при травмуванні.

Причиною виникнення є вірус папіломи людини (ВПЛ). За даними різних досліджень, на рік на шкірі людей у всьому світі з’являється до 60 мільйонів нових папілом. При виявленні новоутворення найкраще без зволікання звернутися до лікаря.

Хоча папіломи практично ніколи не становлять небезпеки для життя і здоров’я людини, лікарі рекомендують все ж таки проводити їх видалення, як з естетичних міркувань, так і для виключення ризику травматизації, розростання. Варто також мати на увазі, що існують деякі види утворень, що мають ймовірність зловживання.

У Комфорт Клінік в Ірпені дерматолог проведе огляд та діагностику папілом, а також проконсультує щодо можливості їх видалення.

Папіломи: причини виникнення

Причиною виникнення папілом є вірус папіломи людини, ВПЛ. Однак сам факт інфікування не обов’язково призводить до появи на шкірі утворень. Виникнення папілом відбувається під впливом різних факторів, наприклад, при зниженні імунітету на тлі перенесеного стресу і т.п.

Крім того, проведені дослідження дозволяють назвати причиною появи папілом генетичну схильність і наявність таких факторів, як, наприклад, тертя шкірних складок, підвищена пітливість, наявність надлишкової маси тіла.

Варто пам’ятати, що після видалення папілом для запобігання рецидивам рекомендується уникати стресів, приділяти увагу загальному стану організму, стежити за своїм харчуванням і гігієною.

Більшість утворень не мають небезпеки для здоров’я і не перероджуються в рак. Тим не менш, при появі на шкірі нових папілом бажано звернутися до лікаря-дерматолога для діагностики та можливого їх видалення.

Папіломи на обличчі видалення

Видалення папілом на обличчі рекомендується в першу чергу з естетичних міркувань. Існує кілька способів позбавитися новоутворення, залежно від його розміру, кількості, місця розташування.

Важливо довірити цю процедуру професіоналу, адже знання та досвід лікаря-дерматолога, вибір найбільш відповідного методу видалення, а також використання спеціалізованого обладнання забезпечать відновлення привабливого вигляду, відсутність або мінімальні розміри рубців та шрамів.

Крім того, фахівець дасть рекомендації щодо догляду за шкірою після видалення папіломи для прискорення загоєння.

Папіломи на віках

Папіломи на повіках вимагають уваги через особливості їхнього розташування. Лікарю варто проводити видалення з особливою обережністю, щоб випадково не пошкодити слизову оболонку або очне яблуко.

Запишіться на прийом

Для максимально безпечного папілом на повіках найчастіше використовують радіохвильовий метод. Він забезпечує високу точність впливу та мінімізує ймовірність виникнення запалень та інфекцій після процедури.

Папіломи на тілі

Місця розташування папілом на тілі дуже різноманітні. Так, часто їх можна виявити в складках шкіри – наприклад, в пахвових западинах або в паху. Однак нерідко утворення з’являються і на інших ділянках тіла – наприклад, на шиї, грудях, спині, стопах, долонях, пальцях рук та ніг.

Папіломи на грудях або складці під нею можуть виникати у жінок в періоди гормональної перебудови, наприклад, під час вагітності. При їх виявленні варто звернутися до лікаря і пройти обстеження, щоб визначити, чи, крім зовнішніх, внутрішньопротокових папілом. Самі по собі вони, як правило, не є небезпечними для здоров’я, проте можуть завдавати дискомфорту, а при травмуванні – призводити до розвитку інфекцій, а також розростання утворень. Тому дерматологи рекомендують їхнє видалення.

Підступність папілом, розташованих на спині, у тому, що їх практично неможливо побачити без сторонньої допомоги (або дзеркал). Через це досить складно контролювати механічний вплив на освіту, а отже, зростає ризик травмувати їх під час сну, гігієнічних процедур, при вдяганні.

Папіломи на стопах, долонях, пальцях доставляють дискомфорт при ходьбі, під час роботи по дому та в багатьох інших ситуаціях. Тому, щоб позбутися неприємних відчуттів та виключити ризик травмування, варто звернутися до лікаря для обстеження та подальшого видалення утворень.

Сучасні методи видалення папілом на тілі малоінвазивні та безпечні, проте існують протипоказання до їх застосування:

  • вагітність та період годування груддю;
  • запальні та інфекційні захворювання в період загострення;
  • цукровий діабет;
  • онкологічні захворювання та деякі інші стани.

Папіломи на геніталіях особливості лікування

Папіломи часто виникають і в області геніталій – на зовнішніх статевих органах, на слизових піхви, уретри, навколо анального отвору.

Особливістю лікування в даному випадку є комплексний підхід – крім фізичного видалення новоутворень жінкам рекомендується пройти обстеження у гінеколога, а чоловікові – у уролога, та отримати рекомендації щодо зниження активності папіломавірусу в організмі.

Для позбавлення від неприємних відчуттів, пов’язаних з наявністю папілом в інтимних місцях, а також з естетичних міркувань, варто звернутися до дерматолога для вибору оптимального способу видалення утворень.

На сьогоднішній день найчастіше застосовують радіохвильовий метод видалення папілом у ділянці геніталій.

Він має велику кількість переваг у порівнянні зі способами, які застосовувалися раніше, при цьому є малоінвазивним, максимально безпечним, швидким і не потребує складної підготовки або тривалої реабілітації.

Зверніться до лікаря-дерматолога в Комфорт Клінік, щоб дізнатися більше про особливості лікування папілом на геніталіях та отримати рекомендації.

Вартість видалення папілом у Комфорт Клінік

Вартість видалення папілом в Комфорт Клінік, а також інших послуг, що вас цікавлять, можна дізнатися з відповідного розділу нашого сайту або по телефону. Варто враховувати той факт, що остаточна ціна процедури залежатиме від кількості, розміру утворень та ще деяких чинників.

Повну вартість видалення папілом вам також зможе озвучити лікар перед початком процедури.

Ми в Комфорт Клінік прикладаємо максимум зусиль для того, щоб забезпечити пацієнтам високі стандарти лікування, комфортну атмосферу та прийнятний рівень цін. Впевніться в цьому особисто, скориставшись послугами нашої клініки!

Лікарі клініки

Олена Дмитрівна Черевко
Дерматовенеролог, косметолог-ін’єкціоніст, трихолог